BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13546560
*
nr 1354 6560
Ljusstakar
ett par, pläter. Höjd: 22 cm
Kondition: lagning, sprickor
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 20:47:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 00:54:31
1
100 kr
19/10 19:56:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6094 Appliquer
Tre ljuspunkter, mässing. Bredd: 33 cm. Höjd: 20 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:22
-
7003 Bordslampfot/l..
silver, (800/1000). Höjd: 32 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:27
-
2040 Ljusstakar
ett par, Gustavsberg, Josef Ekderg. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:38
-
7093 Ljusstakar
ett par, Tenn, 1936. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:24
-
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, Ssamearbete, horn / te..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:07
*
Ljusstakar
Kondition: lagning, sprickor
nr 1354 6560
Ljusstakar
ett par, pläter. Höjd: 22 cm
Kondition: lagning, sprickor
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 00:54:31 | 1 | 100 kr |
19/10 19:56:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6094 Appliquer
Tre ljuspunkter, mässing. Bredd: 33 cm. Höjd: 20 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:22 -
7003 Bordslampfot/l..
silver, (800/1000). Höjd: 32 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:27 -
2040 Ljusstakar
ett par, Gustavsberg, Josef Ekderg. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:38
-
7093 Ljusstakar
ett par, Tenn, 1936. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:24 -
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, Ssamearbete, horn / te..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:07